Já jsem! A toto je má smlouva s tebou: Staneš se praotcem hlučícího davu pronárodů. (Gn 17,4)
Bůh začíná razantním prohlášením – Já jsem. Na to není žádná odpověď, proti tomu neexistuje žádná námitka, k tomu není co dodat. Bůh je. Tečka. Abraham bude praotcem, zakladatelem davu pronárodů. Nesčetné zástupy jsou jeho potomky: „Jste-li Kristovi, jste potomstvo Abrahamovo a dědicové toho, co Bůh zaslíbil“ (Ga 3,29). Zde jsou potomci a dědicové Abrahama – všichni, kteří věří v Pána Ježíše Krista. Bůh je věrný a všemohoucí (El Šaddaj) – kdykoliv se podíváte na své bratry a sestry v místní církvi – to jsou dědicové Abrahama, dědicové Abrahamova požehnání, účastníci nové smlouvy. Přesně toto říká Bůh ve svém Slově! Skrze Toho potomka Abrahama, Pána Ježíše Krista (viz Mt 1,1) jsme se stali dědici smlouvy, dědici požehnání, milovanými Božími dětmi.