Měli by být křesťané proti masové imigraci?

Měli by být křesťané proti masové imigraci?

Doba čtení: 3 minuty

Na otázku, zda by křesťané měli být proti masovému přistěhovalectví, nelze dát jedinou obecnou odpověď. Snadné a rychlé odpovědi brání příliš mnoho proměnných. Podívejme se tedy na různé úvahy týkající se masové imigrace, na to, zda by určité situace byly příznivé, či nikoli, a na to, zda by ji křesťané měli podporovat.

Islám a masová imigrace

Islám je nábožensko-politická ideologie, která není příliš slučitelná se západní kulturou. Mnoho studií ukázalo, že čím větší je počet muslimů ve společnosti, tím více násilí muslimové páchají na lidech, kteří nejsou muslimy. Dokumentaci k tomuto tématu naleznete v článku Islámské statistiky o násilí, znásilňování, teroru, šaríi, ISIS a sociálních dávkách. Tento článek byl sice napsán v roce 2015, ale dokládá mnohé problémy masové imigrace týkající se muslimů.

Někteří to mohou nazývat islamofobií. Já tomu říkám statistika. Měli by tedy křesťané v tomto světle podporovat imigraci do svých zemí nebo do jakékoli země s náboženskou ideologií, která zvyšuje násilí a pronásledování? V tomto případě bych řekl, že ne.

Přírodní katastrofy

Řekněme, že zemi zdevastuje hurikán nebo zemětřesení, které způsobí hladomor a epidemii. Na jedné straně bychom jako křesťané měli lidem pomoci postavit se na nohy. Měli bychom poskytnout jídlo, vodu a přístřeší, kdykoli je to možné. Naštěstí takto často reaguje mnoho křesťanů i nekřesťanů po celém světě. Při takovém scénáři by tedy bylo možné pozvat velkou část lidí do své země, aby je mohla přijmout a aby byli v bezpečí.

Politické a ekonomické potíže

Někteří tvrdí, že politické a ekonomické potíže ospravedlňují masovou imigraci. Opět bychom měli vyjadřovat naději a pomáhat obyvatelům těchto zemí, aby se situace zlepšila. Prosperující země však nemohou absorbovat všechny uprchlíky na světě. I když by některá země mohla povolit příchod určitého procenta lidí do své země, aby je vysvobodila z politických a ekonomických potíží, měli bychom si zároveň přát a společně s nimi se snažit, aby se jejich původní země stala více příznivější pro život.

Hladovění

V tomto světě naneštěstí dochází k epidemiím, suchu a válkám, které způsobují hladomor. Stovky tisíc lidí někdy utíkají ze své vlasti, protože přežití není nemožné. Záleží na tom, co která země chce udělat, ale jako křesťané bychom jim rádi poskytli jídlo. Ale znovu opakuji, kolik lidí může jakákoli země přijmout, aniž by přitom vyčerpala své zdroje až k prasknutí? Na to nelze snadno odpovědět, protože každá země je jiná. Zdá se však, že je to dobrý důvod, proč do země přijmout masy lidí.

Proti masovému přistěhovalectví

Masová imigrace může společnost zahltit. Žádná konkrétní země nemůže dlouhodobě přijímat neomezený počet lidí. Zahlcuje to ekonomiku země a přináší další potíže. Je třeba stanovit hranici, kolik lidí může do země vstoupit, aby společnost dané země nebyla ohrožena nestabilitou a hospodářským kolapsem.

Jedním z nejzávažnějších problémů masového přistěhovalectví je, že některé země umožňují vězňům, aby odešli do jiné země. To se děje v jihoamerických zemích, které propouštějí vězně do přistěhovaleckých kolon, které pronikají do Spojených států. Bez řádného prověřování si zaděláváme na problémy a poškozování stávajícího obyvatelstva. V tomto případě musí být masová imigrace kontrolována a probíhat podle zákonů dané země.

www.carm.org

Přidat komentář