Zpívejme hlasitěji (cz titulky)

Zpívejme hlasitěji (cz titulky)

Budete i vy jednou někým, kdo se snaží najít výmluvu pro svou apatii, zatímco celosvětová církev čelí perzekuci a milióny dětí je vražděno prostřednictvím potratů? Budete jen hlasitěji zpívat?

Lidi je snadnější oklamat, než přesvědčit je, že byli oklamáni. Pro svou pyšnou a hříšnou přirozenost si často nechceme přiznat, že jsme uvěřili lži. Salámovou metodou se vám nyní odkrojují svobody a Bohem daná práva. Žába se pomalu vaří a vy k tomu dáváte svým mlčením souhlas. Pokud mlčíte, když se útlak týká jiných a ne vás, nikdo se vás nezastane, až tyranie zaklepe na dveře vašeho domu. Pokud se chcete vyhnout pronásledování, tady je jednoduchá rada: nic neříkejte a všechno si nechte líbit. Rozumím, zatím sluníčko svítí, obloha je modrá, ptáčci zpívají; ale nám, kdo chceme žít zbožně v Kristu Ježíši, bylo zaslíbeno, že tak tomu nebude věčně. Probuďte se.

"Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem - nebyl jsem přece komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem - nebyl jsem přece sociální demokrat. Když přišli pro odboráře, mlčel jsem - nebyl jsem přece odborář. Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat." - Martin Niemöller

Přeložil Ondřej Kutý

Přidat komentář